צרו קשר

שם מלא
טלפון
דוא"ל

סדנת אמצע הדרך לבכירים

  • האם יש בארגונך בעלי תפקידים שהגיעו לפסגה חשובה בחייהם המקצועיים אבל הם איבדו את הניצוץ שמריץ אותם קדימה?
  • האם את/אתה מזהה בארגונך בעלי תפקידים בכירים שמנהיגותם מאבדת גובה?
  • האם מנהל האחראי על מיזם הנחשב קריטי לעתיד הארגון הפסיק לתפקד כמצופה ממנו?
  • האם התפוקות בחברה שלך ירדו דווקא בתחום שמוביל אותו הכוכב העולה של הארגון?

 

 

 

מטרת הסדנה:

סדנה זו נועדה למנהלים ואנשי עסקים בכירים המצויים בעמדות הנהגה בארגון בעקבות רקורד של ניהול אפקטיבי, גילויי יוזמה פורצי דרך והובלה של פרויקטים ומהלכים עסקיים. אולם דווקא עם העלייה בסולם הדרגות בארגון הם מגלים הססנות, חוסר יוזמה, והם אינם מתקשרים באופן בונה עם סביבתם. בעקבות כך חלה שחיקה בכושר המנהיגות שלהם, הם מאבדים את האפקטיביות שלהם כמנהלים, ראשי צוותים, ומובילים מהלכים קריטיים לארגון, ורמת התפוקה שהארגון מצפה לה מהם יורדת.

סדנה זו מבוססת על ההנחה שזהו שלב נורמאלי בהתפתחות המקצועית של כוח אדם עם פוטנציאל גבוה. דווקא בעקבות השגת יעד של יוקרה בחיים המקצועיים נוצרת אצל אנשי קריירה רבים תחושה של אבדן מטרה. הסדנה בוחנת מדוע דווקא שלב זה בהתפתחות המקצועית מלווה בתסכול, חוסר חשק, שעמום, ואובדן כיוון. תחושה זו משפיעה לרעה על הדימוי העצמי, הרצון לקום לעוד יום של עבודה, היחסים במקום בעבודה, האמון בערך העבודה והאפקטיביות שלה, וכמובן על הכושר להנהיג, ליזום ולהגדיל את התפוקות.

הסדנה מציעה כלים ממשיים להתמודדות עם תופעת אבדן הכיוון בקרב בעלי תפקידים בכירים, רגע לפני שעוד קריירה מבטיחה מתחילה לגלות סימני דעיכה, ורגע לפני שהארגון מאבד עוד עובד שהמערכת השקיעה רבות בקידומו ובהתפתחותו ושאיננו מניב את התוצר המצופה ממנו.

תכנית הסדנה:

בסדנה ארבעה מפגשים.* במהלך המפגשים לומדים המשתתפים להכיר מושגים הנוגעים לקשר שבין הדימוי העצמי שלנו, האופן שבו אנו רואים את עצמנו ומפרשים את יחסנו למציאות, וההתנהלות שלנו כאנשי מקצוע, בעלי קריירה, ומנהיגים. כל מפגש מתמקד במושג אחד אותו בוחנים ביחד מבחינה פילוסופית ויישומית כאחת. המושגים שנטפל בהם במהלך המפגשים הם: יעדים ומטרות, זהות עצמית, נרטיב (סיפור) אישי, והכרעה חופשית.

המפגשים:

1. מי מחליט בשבילי?

מדוע אנו צריכים לקבוע יעדים ומטרות, ומה בכלל פירושה של קביעת יעדים הנוגעים לאופן שבו ננהל את חיינו והמשרתים את האינטרסים האמיתיים שלנו?

לקריאה ושיחה: קטעים מהמאמר "הרצון להאמין" של הפילוסוף הפרגמטיסט וויליאם ג'יימס.

2.אז מי אני בכלל?

כיצד אנו יוצרים את הזהות והדימוי האישי שלנו? איך הדימוי שיצרנו משפיע על אופייה והתקבלותה של דמותנו בארגון שאנו שייכים אליו? האם אנחנו יכולים לשלוט בדימוי זה? כיצד?

לקריאה ושיחה: קטעים מסיפור של הפילוסוף הצרפתי ז'אן-פול סארטר "ילדותו של מנהיג."

3. איפה אני עכשיו?

ביחידה זו נבחן אופנים בהם אנו יכולים "לספר" את מהלך ההתקדמות המקצועית בקריירה שלנו באופן שמכוון אותנו לבחירה ביעדים מספקים, מלהיבים, שמייצרים הזדמנויות ודרכים חדשות לעתיד.

לקריאה ושיחה: טקסט על החשיבות של הנרטיב ליצירת המציאות.

4.לאן אני הולך?

ביחידה זו נראה כיצד "הסיפור" שיצרנו לגבי התפתחות הקריירה שלנו מכוון אותנו לקביעת יעדים חדשים מתוך מקום של חופש אישי. היכולת לסמן לעצמנו יעדים חדשים וליישם אותם היא שתחזיר לנו את האמון בערך של עבודתנו, את האמונה ביכולת שלנו להשפיע על המציאות מסביבנו, את חדוות העבודה שלנו, את תחושת השליטה בקבלת החלטות לגבי עצמנו, ואת התפוקות של עבודתנו.

_____________________________________________

* ניתן להאריך את הסדנא בהתאם לצורך של הארגון ושל המשתתפים. משתתפי הסדנא מוזמנים להמשיך בתהליך של ייעוץ פילוסופי פרטני עם המנחה.

לצפייה בקובץ PDF לחץ כאן